hedef kitle

hangi seyirci kitlesi için?

İlk olarak hedefimizin Türkiye’deki izleyici kitlesiyle sınırlı olmadığını, Avrupalı seyirciler başta olmak üzere, dünya genelinde izlenebilecek uzun metrajlı sinema filmine odaklandığımızı söylemeliyiz. En uzun on yürüyüş rotasından birisi olarak dünya genelinde bilinen ‘Likya Yolu’nu da projemizin merkezine bunun için yerleştirdik.
Çok önemli yürüyüş rotalarının başında gelen Likya Yolu, deniz kıyısını takip ederek, Fethiye’den Antalya’ya 500 kilometre boyunca devam eder. Anadolu’da kalıcı izler bırakan Likya Medeniyetinden mirastır. 3.000 yıl öncesinden günümüze uzanan Likya Yolu’nun doğal güzelliklerini hayal etmekte zorlanacağınızı sanmıyorum. Gün geçtikçe daha da popülerlik kazanıyor. Bu gerçeklerin ışığında çekmeyi düşündüğümüz sinema filminin farklı kültürlerin ilgisini çekeceğini düşünüyoruz.
Tek başına atmosferin büyüsüne kapılmanın uluslararası boyutta sinema projesini gerçekleştirmemize yetmeyeceğinin de farkındayız. Uzun metrajlı sinema filmimiz, insanın evrensel ölçekte sıkıntılarından birini işleyecek. Zor yaşam koşullarıyla buluşmaya hazırlanan gençlere ve zorlu koşullarla uğraşmaktan yorgun düşenlere hikayemizi anlatacağız.
Aşk ve ihanetten, doğa ile insanın çatışmasına, çağdaş yaşamın karmaşık ilişkiler sarmalından, farklı ruhsal gelişimlere sahip insanların, doğa ile tarihin iç içe geçtiği Likya yollarında kesişen varoluş hikayesi, büyük şehirlerde yaşayan seyircilerin özellikle dikkatini çekecektir.
Yaş gruplarıyla ilgili hedefimiz üniversite çağlarındaki gençlerden başlayarak, orta yaş grubuna doğru uzanmaktadır. Lise ve üniversite eğitimi almış seyirci kitlesini kapsamaktadır. Bir yönüyle kadın hikayesi gibi görünen küllerinden yeniden doğmanın hikayesi, kadınların yanı sıra erkek seyircilerin de ilgisini çekeceğine eminiz. Yaşamlarını yeniden kurgulamanın eşiğindeki insanlara umudumuzu taşıyabilirsek, ne mutlu bizlere…